Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte Dalše informácie

Kategórie hotelov

Rozdelenie hotelov podľa kategórií podľa Vyhlášky č. 277/2008 Z.z:

Hotel

 

  

   

    

     

Garni hotel

 

  

   

 

 

Horský hotel

 

  

   

 

 

Kongresový hotel

 

 

   

    

     

Wellness hotel

 

 

   

    

     

Kúpeľný hotel

 

 

   

    

     

Boutique hotel

 

 

 

    

     

Apartmánový hotel

 

  

   

 

 

Motel

 

  

   

    

 

Botel

 

  

   

 

 

HOTEL

Hotel - ubytovacie zariadenie slúžiace na prechodné ubytovanie hostí, ktoré má viac ako 10 izieb. Návštevníkom okrem ubytovania, stravovania a služieb poskytuje aj priestory a zariadenia potrebné na služobný pobyt a rekreačno-športové služby na aktívne trávenie voľného času.

Dependance hotela - vedľajšia budova bez vlastnej recepcie organizačne súvisiaca s hotelom, ktorý zabezpečuje pre dependance celý rozsah služieb zodpovedajúci príslušnej triede a nie je vzdialený viac ako 300 m. Dependance poskytuje iba ubytovanie.

Garni hotel - určený predovšetkým na krátkodobé prechodné pobyty. Návštevníkom poskytuje rozsah služieb stanovený pre príslušnú triedu hotela, ale s obmedzeným rozsahom stravovania, zredukovaným spravidla na podávanie raňajok.

Horský hotel je určený na náročné športovo-rekreačné pobyty. Spravidla je umiestnený v ťažko prístupnom teréne, nezriedka bez priameho napojenia na cestnú sieť (napr. prístupnosť visutou lanovkou).

Kongresový hotel - ubytovacie zariadenie určené na realizovanie kongresov, zjazdov, konferencií alebo seminárov. Kongresový hotel je vybavený rokovacími priestormi, ktoré umožňujú variabilnosť ich použitia, a má technické podmienky na poskytovanie s tým súvisiacich služieb.

Wellness hotel - ubytovacie zariadenie určené predovšetkým na špecifické prechodné pobyty spojené s odbornou starostlivosťou a rehabilitáciou hostí. Wellness hotel je vybavený funkčnými športovými a rekreačnými zariadeniami, ktoré sú hosťom k dispozícii. Wellness hotel hosťom poskytuje rozsah služieb stanovený pre príslušnú triedu hotela.

Kúpeľný hotel - ubytovacie zariadenie v miestach, ktoré majú štatút kúpeľného miesta. Hosťom poskytuje rozsah služieb stanovený pre príslušnú triedu hotela s ponukou liečebnej starostlivosti. V kúpeľnom hoteli je k dispozícii lekár pre hostí.

Boutique hotel - ubytovacie zariadenie s nižším počtom izieb, ktoré sa spravidla nachádza v historických budovách, v domoch s architektonickým alebo umeleckým riešením. Zariadenie interiérov je luxusné až exkluzívne.

Apartmánový hotel - poskytuje ubytovanie v apartmánoch. Pozostáva najmenej z ôsmich apartmánov. Hosťom poskytuje rozsah služieb stanovený pre príslušnú triedu hotela.

MOTEL

Motel - ubytovacie zariadenie, ktoré sa spravidla buduje pri hlavných cestných trasách a diaľnicach. Návštevníkom zabezpečuje parkovanie motorového vozidla v areáli motela.

BOTEL

Botel - ubytovacie zariadenie hotelového typu umiestnené na trvalo zakotvenej lodi, ktoré má viac ako 10 kajút. Kajuty môžu mať len stále lôžka.

Vyhľadávací filter

zzzzz...
Vyhľadáva v 616 hoteloch

Vyhľadajte si hotel podľa turistickej lokality

­

Nevybrali ste si hotel?

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie v penzióne? PENZIÓNY

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie na chate? CHATY

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie na chalupe? CHALUPY

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie v apartmáne? APARTMÁNY

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie v ubytovni? UBYTOVNE

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie v súkromí? PRIVÁTY

Nevybrali ste si hotel, radšej chcete ubytovanie v kempingu? KEMPINGY


© 2010 123 hotel.sk. Všetky práva vyhradené.